Wieńce Bożonarodzeniowe: jak zrobić to z gustem?

Nieodłącznym elementem kompozycji bożonarodzeniowej jest igliwie z świerka, jodły bądź cisu oraz świeca. To chyba podstawowe elementy, które dekorujemy kolorowymi bombkami, szyszkami, wstążkami czy elementami drewna. Możemy je zdobyć z własnego ogrodu, przy okazji robiąc małe porządki w bujnej roślinności.

Kompozycja świąteczna na drzwiach Kompozycja świąteczna na drzwiach
Wiązanka świąteczna na stole wigilijnym Wiązanka świąteczna na stole wigilijnym

Aby wykonać taką wiązankę, jaką widzimy na załączonych zdjęciach, po pierwsze utwórzmy koło z igliwia, dodatkowo ustabilizowane drutem. Ponieważ w środku umieścimy świeczkę, dobrze by było, aby całość znajdowała się na jakiejś podstawie np. pomalowanym sprayem lub farbą styropianie, albo deseczce. Wtedy gałązki jodły przytwierdzimy do podstawy, a w środku umieścimy świecę. Możemy także wypełnić środek igliwiem i dopiero wśród jego gęstych gałązek umieścić świeczkę. Całość dekorujemy według uznania, najlepiej już posiadanymi niepotrzebnymi ozdobami jak zerwany łańcuch z choinki, czy też wstążka od prezentu.

Elementy dekoracyjne Elementy dekoracyjne za darmo z natury
Żbła trawy lub zboże w kolorach Żbła trawy lub zboże w kolorach

Świeża kompozycja utrzyma się świeżo nawet do dwóch tygodni jeśli będziemy ją trzymać w cieple temperatury pokojowej. Jeżeli chcemy się nią cieszyć dłużej, najlepeij jest umieścić taką domową wiązankę na drzwiach lub na bramie - w zimnie przetrwa cały karnawał. Do jej stworzenia możemy użyć gałązek z ogrodu, a do dekoracji prostych ozdób np. z recyklingu (starych elementow od prezentów, sznurówek, starych korali, czy letnich suszonek).

pięknie wykonany stroik świąteczny Pięknie wykonany stroik świąteczny
Wiele rzeczy nada się na stroik świąteczny Wiele rzeczy nada się na stroik świąteczny