Ostatnia szansa, aby zabrać głos na rzecz GRI

GRI Readers` Awards 2010 jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w ocenie najlepszych na świecie raportów społecznej i ekologicznej odpowiedzialności – sporządzonych wedle standardów międzynarodowych. Mój-Ogrodnik.pl jest patronem wydarzenia - ostatnia szansa na zagłosowanie w marcu.
Raportowanie przejrzyste i trwałe Raportowanie przejrzyste i trwałe


GRI’s Readers’ and Reporters’ Awards (GRI), czyli konkurs na najlepsze raporty na świecie sporządzone wedle standardu GRI, został oddany do użytkowników Czytelnikom i dziennikarzom w nowej bardziej przyjaznej formule. Głosowanie jest proste i szybkie, dzięki czemu każdy w prosty sposób kształtować przyszłość raportowania zrównoważonego rozwoju i CSR.

Światowa akcja będzie otwarta do 3 marca. Po raz pierwszy umożliwiono zabranie głosu tak szerokiej grupie jak Internauci i dziennikarze - to niepowtarzalna okazja dla zwykłych obywateli by zabrać głos i zmienić przyszłość raportowania zrównoważonego rozwoju.

GRI stanowi najbardziej powszechnie stosowane ramy standaryzujące trwałość sprawozdawczości CSR, co z kolei jest już standardową praktyką dla wielu wiodących firm na świecie (w Polsce jest ich niestety niewiele). Liczby sprawozdań na temat zrównoważonego rozwoju w biznesie znajduje się obecnie na rekordowym poziomie. Według danych organizacji ponad 1280 raportów zostało opublikowanych tylko w 2009 roku, co stanowi wzrost o 17 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Po raz pierwszy w historii badania pokażą, czy raporty rzeczywiście potrafią zaspokoić potrzeby swoich odbiorców i, co ważniejsze, czy te raporty faktycznie zmieniają poglądy ludzi i ich zachowania.

Wim Bartels, partner w KPMG Sustainability w Holandii powiedział: "Jesteśmy przekonani, że połączenie dwóch przeglądów: opinii zarówno czytelników jak i specjalistów i dziennikarzy da nam cennych informacji na temat czynników naprawdę chcemy. Będziemy analizować dwie perspektywy w organizacji w celu zapewnienia Czytelnikom informacji, których potrzebują i rzeczywiście chcą.”

Helen Spoor, konsultant organizacyjny powiedziała: „Zaufanie społeczne do biznesu balansuje cały czas na bardzo niskim poziomie. Poprzez pokazanie obu stron historii raportowania stajemy się coraz bardziej przejrzyści. Być może wyniki badania wskażą na zupełnie nowe kierunki zmian i całkowicie odwrócą dzisiejsze raportowanie – na to jesteśmy przygotowani. "

Nagrody i wyniki badań raportowania zostaną ogłoszone na konferencji w dniach 26 - 28 maja 2010w Amsterdamie, której tematem będzie właśnie trwałe i przejrzyste raportowanie GRI. Aby wziąć udział w badaniu jako Czytelnik lub Raportujący kliknij tutaj .

Patronat: Mój-Ogrodnik.pl