Firma RD bud Sp. z o.o. będąca od 2010 roku inicjatorem projektu „Partnerstwo na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej” aktywnie upowszechnia koncepcję ekologicznego budownictwa, zachęcając do współpracy firmy realizujące tego typu inwestycje. III edycja ogólnopolskich seminariów stwarza kolejną szansę na upowszechnienie, wśród wszystkich grup zawodowych zaangażowanych w budowlany proces inwestycyjny, metod zarządzania obiektami oraz technologii, które pozostając w zgodzie z naturą dają nieograniczone możliwości tworzenia architektury miast.
Firma RD bud Sp. z o.o. należąca do francuskiej Grupy Rabot Dutilleul aktywnie propaguję politykę zrównoważonego budownictwa i racjonalnego współistnienia techniki z naturą. Ogólnopolski cykl seminariów realizowanych od początku 2012 roku skierowany jest zarówno do inwestorów, deweloperów, funduszy inwestycyjnych, biur projektowych, dostawców rozwiązań, generalnych wykonawców, jak i przedstawicieli lokalnych samorządów.
Zgodnie z zamysłem organizatora poruszana w czasie wrześniowego spotkania w Gdańsku tematyka pozwoli przybliżyć ideę zrównoważonego budownictwa oraz rozpocznie branżową dyskusję na temat nowych standardów projektowania obiektów prywatnych i użyteczności publicznej.
Świadomy dialog buduje lepszą przyszłość
Organizowane w Gdańsku 27.09.2012 roku seminarium „Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania" jest trzecią konferencją realizowaną w tym roku przez firmę RD bud w Polsce. Podobnie, jak w czasie spotkań we Wrocławiu i Katowicach w programie spotkania w Gdańsku przewidziano zarówno część teoretyczną, podczas której odbędą się dyskusje panelowe, jak i część praktyczną, prowadzoną w formie warsztatów.
Szczegółowej analizie poddane zostaną trzy gdańskie lokalizacje: Stocznia Gdańska, Wyspa Spichrzów oraz Stadion PGE Arena, pełniące od dawna rodzaj katalizatorów rozwoju miasta Gdańsk i regionu. Ponadto uczestnicy seminariów będą mogli zmierzyć się z różnymi wyzwaniami. Jednym z nich będzie m.in. praca nad przygotowaniem modelowego projektu budynku biurowego. Zadanie to będzie weryfikowane merytoryczne oraz oceniane pod względem takich wytycznych jak przewidziana efektywność energetyczna budynku, wpływ na środowisko, sposób planowania i organizacji placu budowy, racjonalna gospodarka terenem i wodą, a także umiejętność rozplanowania wydatków związanych z realizacją projektu.
„Każde seminarium uczy nas czegoś nowego. To prawdziwe forum wymiany wiedzy specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie pracują nad urzeczywistnieniem jednego projektu. Każdorazowo poruszamy niezwykle istotne kwestie, które w najbliższej przyszłości przestaną być rzadkością a staną się podwaliną współczesnego budownictwa. Należąc do tak potężnego i doświadczonego koncernu, jakim z pewnością jest Grupa Rabot Dutilleul, wiemy, że zrównoważone budownictwo to nie krótkotrwały trend architektoniczny, ale długofalowa polityka obejmująca zarówno proces planowania inwestycji, realizacji poszczególnych etapów, ale i umiejętnego zarządzania gotowym już obiektem. W stworzenie zrównoważonego projektu zaangażowane są różne grupy wykwalifikowanych fachowców. Seminarium w Gdańsku ma im uświadomić, że tylko dzięki wdrożeniu komplementarnych działań możliwe jest rozpoczęcie świadomego dialogu, który zakłada partnerstwo i wymianę wiedzy na każdym etapie urzeczywistniania inwestycji. Takie inicjatywy mają nieocenione znaczenie. Decyzje podejmowane dziś mogą wpłynąć na wyraźną poprawę jakości życia użytkowników budynków w ciągu najbliższych lat”- mówi Jean-Luc Darras, Dyrektor Techniczny w firmie RD bud odpowiedzialny za zrównoważony rozwój.
W realizację projektu „Zrównoważone projektowanie - potrzeba zintegrowanego projektowania" zaangażowanych jest wiele polskich firm z różnych branż budowlanych, które, na co dzień promują politykę zrównoważonego budownictwa.
Źródło: RD bud Sp. z o.o.