Studenci spędzą lato z odpowiedzialnym biznesem

Czego może się dowiedzieć student od pracownika korporacji? Przede wszystkim tego, że w biznesie liczy się zysk, ale przecież niekoniecznie kosztem wszystkich wokoło. Taka jest w skrócie idea odpowiedzialnego biznesu, CSR. Latem pod Krakowem będzie miała miejsce kolejna edycja intensywnego spotkania kursu dla studentów, którzy chcieliby zająć się CSR-em zawodowo. Jak pokazują realia, kurs rzeczywiście wynosi na wyżyny.
Uczestnicy edycji 2009 Uczestnicy edycji 2009 w Mogilanach

Rozpocznij karierę w zrównoważonym rozwoju - Rusza rekrutacja na XIII
edycję szkoły letniej "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce"


Do 30 kwietnia 2010 trwa rekrutacja na trzynastą już edycję szkoły letniej
"Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce" realizowaną przez Fundację
Sendzimira oraz Centrum Rozwiązań Systemowych we współpracy z University of Florida, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Baltic University Programme. Kurs odbędzie się od 4 do 25 lipca 2010 r., w Ośrodku Konferencyjnym PAN w Mogilanach koło Krakowa. Weźmie w nim udział międzynarodowa, interdyscyplinarna grupa studentów, działaczy NGO i naukowców z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz regionu Morza Bałtyckiego. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Kurs Wyzwania zrównoważonego rozwoju Kurs Wyzwania zrównoważonego rozwoju
Ćwiczenia praktyczne z odpowiedzialnym biznesem Ćwiczenia praktyczne z odpowiedzialnym biznesem

Szkoła letnia "Wyzwania zrównoważonego rozwoju w Polsce" to intensywny, interdyscyplinarny kurs prowadzony przez wybitnych polskich i zagranicznych ekspertów, obejmujący między innymi takie zagadnienia, jak etyka środowiskowa, ekonomia ekologiczna, ekologia systemowa, problematyka zasobów naturalnych, zrównoważony rozwój społeczny czy zrównoważone budownictwo i architektura. W programie kursu znajdują się również wykłady, debaty, warsztaty, gry symulacyjne, zajęcia terenowe oraz praktyczne projekty realizowane we współpracy z sektorem biznesowym oraz lokalną społecznością. Dla wielu absolwentów kurs jest przepustką do kariery w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Dzięki Konkursowi Małych Grantów, przyznawanych absolwentom kursu, którzy napiszą projekt na ciekawą inicjatywę po zakończeniu kursu, wiele osób ma szansę rozpocząć swoją karierę w obszarze zrównoważonego rozwoju. W dorobku kursu znajdują się projekty zrealizowane we współpracy z takimi firmami i społecznościami lokalnymi jak: IKEA Kraków, BP Polska, Hotel Sheraton Kraków, Axel Springer Polska, Bank Ochrony Środowiska czy gminy Zawoja, Czeladź oraz Karpacz.
Więcej informacji można znaleźć na stronie sendzimir.org.pl

O edycji 2009 przeczytacie także na Ogrodniku . O samej idei także w tym miejscu.