Szczegóły dotyczące Akademii oraz zgłaszania chęci uczestnictwa znajdują się na stronie sendzimir.org.pl.
„Dzięki wybitnym polskim i zagranicznym ekspertom, których co roku gościmy w charakterze prowadzących, możemy zapewnić osobom biorącym udział w kursie wszechstronną wiedzę z najwyższej półki. Co więcej,
te trzy tygodnie to również bezcenna okazja do nawiązywania kontaktów i współpracy – wielu naszych absolwentów, także z różnych roczników, utrzymuje stały kontakt, współpracuje ze sobą i wspiera się wzajemnie” – mówi dr Tomasz Bergier, prezes Fundacji Sendzimira.
Społeczna odpowiedzialność biznesu, usługi ekosystemów, zrównoważony rozwój lokalny, ekologia przemysłowa – to tylko niektóre z tematów zgłębianych podczas wykładów, warsztatów, gier symulacyjnych i zajęć terenowych. Nie tylko teoretycznie; tegoroczne projekty praktyczne realizowane będą we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi oraz z przedsiębiorstwami z woj. łódzkiego i mazowieckiego.
Doświadczenie i wiedza – cenione przez pracodawców – wyniesione z poprzednich edycji Akademii umożliwiły wielu uczestnikom rozwój kariery w zrównoważonym rozwoju. Niektórzy uczestnicy Akademii nawiązują jeszcze podczas kursu współpracę z firmami biorącymi udział w projektach praktycznych. IKEA, Hotel Sheraton Kraków, Bank Ochrony Środowiska, Wydawnictwo Axel Springer, Wyższa Szkoła Europejska, Allianz, DB Schenker – to przykłady firm, które były dotychczas partnerami Akademii Letniej.
Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 14 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych, współpracując w tym celu z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Fundacja Sendzimira od 14 lat organizuje Akademię Letnią „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”, w 2010 r. wydała pierwszy polski podręcznik zrównoważonego rozwoju „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”, wydaje także czasopismo „Zrównoważony rozwój. Zastosowania”. Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.