Warszawskie targi na stałe wpisały się w kalendarium europejskich wydarzeń, od kilkunastu lat przyciągając zwiedzających z całej Europy. Wystawa „Zieleń to życie” skierowana jest do projektantów, wykonawców usług ogrodniczych, handlowców, właścicieli centrów ogrodniczych i hurtowni, producentów - szkółkarzy, ogrodników i dostawców środków produkcji.
Kto będzie na pewno?
Organizatorzy: Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni spodziewają się w tym roku 302 wystawców, w tym 167 producentów roślin z Polski i zagranicy. Oprócz wystawców z Polski Wystawę odwiedzą reprezentanci z Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Węgier i Włoch.
Atrakcje programu wystawy
W piątek tj. 27 sierpnia o godzinie 12:00 wystawę rozpocznie pokaz florystyczny – Symfonia kolorów w wykonaniu dr Ewy Skutnik i dr Julity Rabiza-Świder z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Pierwszy dzień zakończy pokaz kształtowania bonsai przygotowany przez przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Bonsai Tanuki.
W programie następnego dnia znajdują się prezentacje i wykłady: Żyjmy zdrowo i zielono - akcja „Zielono wkoło”, Jak dobrze zrobić zakupy w Centrum Ogrodniczym oraz TARAS: zieleń w salonie - salon w zieleni.
Ostatniego dnia uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpień: Oczko wodne w ogrodzie, Niezawodne rozwiązania, ciekawe pomysły, nowoczesny sprzęt oraz Przycinanie i formowanie roślin ogrodowych.
"O renomie targów świadczy ogromne zainteresowanie publiczności nie tylko z Polski, która od wielu lat odwiedza Wystawę aby obejrzeć innowacyjne przykłady aranżacji ogrodów, zobaczyć inspirujące dekoracje i zapoznać się z nowościami. To doskonała okazja uzyskać informacje od ekspertów, którzy o ogrodach wiedzą prawie wszystko oraz poznać oferty wystawców z wielu części Europy" – mówi Katarzyna Zielińska z Marma Polskie Folie, jednego z uczestników Wystawy.
Patronat honorowy nad Wystawą pełni Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Marek Sawicki, Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz–Waltz, Rektor SGGW – prof. dr hab. Alojzy Szymański.
Informacja: Account Executive Exacto
*****
Ponieważ jako redakcja Ogrodnika popieramy ekologiczne rozwiązania ogrodowe, zachęcamy Was do odwiedzenia wystawy i poszukania takich eko-inspiracji. Jeśli natomiast najdą Was ciekawe refleksje i będziecie chcieli się nimi podzielić, napiszcie jak wyobrażacie sobie swój ekologiczny ogród lub balkon i weźcie udział w konkursie Ogrodnika. na zwycięzców czekają atrakcyjne zaproszenia na konferencję o eko-marketingu w Warszawie. Czekamy na zgłoszenia do 6 września!
Więcej na temat wystawy: Zieleń to życie