Kreatywny recykling czyli co można zrobić ze starego widelca

Biżuteria z widelca, zabawka ze skarpetki bez pary, szalik z bluzki, brożka z części komputerowych - wcale nie dla biednych, tylko dla kreatywnych. I ty możesz zostać modnym kreatorem mody - nauczysz się tego na warsztatach z ARTrecyklingu w Krakowie. POLtwór to nowy projekt Fundacji Aeris Futuro.
Eleganckie saszetki ze starego ubrania babci Eleganckie saszetki ze starego ubrania babci
takie cuda można uszyć samemu Takie cuda można uszyć samemu
Szycie - zapomniane czynności Szycie - zapomniane czynności

Od 10 do 16 października br. Fundacja Aeris Futuro zaprasza na wydarzenie POLtwór – kreatywna forma recyklingu. Jest to projekt dotyczący nieformalnej edukacji ekologicznej realizowanej przez inspiracje artrecyklingiem, w formie warsztatów (cykl warsztatów - 10-15 październik) oraz finałowego dnia (16 października - podsumowanie całego tygodnia warsztatów). Całość zrealizowana zostanie na terenie Klubu Fabryka przy ulicy Zabłocie 23 w Krakowie.

Każdy dzień warsztatowy poświęcony będzie innemu surowcowi, m.in.: papier, szkło, metal. Uczestnicy będą mieli możliwość nauczyć się, jak twórczo wykorzystywać oraz przerabiać na rzeczy użytkowe i artystyczne to, co potencjalnie wyrzucilibyśmy do kosza.

Dzień finałowy będzie wielkim podsumowaniem dni warsztatowych, w ramach którego odbędzie się: wernisaż najciekawszych prac wykonanych z surowców wtórnych; pokaz mody z odzysku realizowany w formie przedstawienia tanecznego – e.komoda show; akcje wymiany ubrań i książek – akcja podaj książkę. Zaprezentujemy sposoby przerabiania starych rowerów na nowe pojazdy jeżdżące tzw. tall bikes. Pokazane zostaną filmy krótkometrażowe oraz animacje, zdjęcia i sound performance - Secondhead - Alice in Wonderland oraz inne działania mające zainspirować do ekologii. Podczas całego dnia odbywać się będzie równolegle targ artrecykling oraz eko produktów. Dzień zakończy się koncertem zespołu Pchełki.

Dlaczego?

Celem projektu POLtwór jest zorganizowanie przestrzeni, łączącej działania środowisk artystycznych, ekologicznych jak i firm, które wpisują się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki połączeniu sił i pomysłów jesteśmy w stanie przekonać więcej ludzi o potrzebie zadbania o środowisko naturalne i zainspirować do świadomej konsumpcji. Czysty i lepszy świat jest przecież w interesie każdego z nas.

Chcemy zwrócić uwagę na problem jakim jest nadmiar śmieci produkowanych w gospodarstwach domowych, pobudzić odpowiedzialność za ich wytwarzanie oraz zainspirować do zmiany przyzwyczajeń konsumpcyjnych. - mówią organizatorzy.

Odbiorcami projektu są głównie studenci i absolwenci (20-35 lat), którzy są otwarci na nieformalna edukację oraz chętnie uczestniczą warsztatowej formie zajęć.

WARSZTATY Z ARTRECYKLING'U - program i zgłoszenia.
Informacja: POLtwór